Затриманих у Криму російських рибалок тримали під дулами автоматів – родичі

На затриманих біля берегів анексованого Криму українських рибалок з судна “ЯМК-0041” чинили психологічний тик та тримали під дулами автоматів.

Про це повідомили родичі рибалок на зустрічі з уповноваженим Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денісовою 11 липня, передає прес-центр офісу омбудмена.

“Родичі розповіли Денісовій, що одразу після затримання українців доставили до м. Балаклави “для проведення процесуальних дій”.

“Капітан судна наразі утримується у СІЗО м.Сімферополя, йому загрожує до 5 років позбавлення волі. Іншим чотирьом членам екіпажу не висували жодних звинувачень, проте їх незаконно утримували на території Криму. Вже третій місяць моряки не можуть повернутись на територію України – їм не повертають паспорти”, – передає прес-центр.

Читайте также:  "Фабрика тролів" запустила новий сайт перед виборами в Конгрес США - AP

Сім’ї затриманих наголосили на порушенні прав людини з боку російської сторони – зокрема, вони розповіли, що російські правоохоронні органи чинили психологічний тиск, моряків тримали під дулом автоматів.

Людмила Денісова підкреслила, що неодноразово зверталась до Омбудсмена РФ Тетяни Москалькової.  

16 травня вона направила звернення з проханням встановити місцезнаходження українців та пояснити причини їх затримання, а також перевірити умови утримання та надання їм медичної допомоги. Ще один лист до російської сторони був направлений 25 червня. 

Джерело: https://www.pravda.com.ua/news/2018/07/12/7186075/

Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.