Загрузка...

Червоні і сині. У NASA пояснили дивне забарвлення кілець Сатурна

Керівники місії Cassini, яка досліджує Cатурн, припустили, що забарвлення кілець планети і форма її супутників можуть залежати від їх віддаленості.

У NASA запропонували пояснення химерним формам супутників і різноманітним кольорам кілець Сатурна, завдяки даним, які передає апарат Cassini, прямо перед закінченням його місії. Про це пише Live Science.

Досі вчені вважають, що супутники Сатурна, яких знайдено понад 60, є причиною кілець навколо планети або навпаки: супутники могли утворитися з матеріалу, який розташований на різних орбітах Сатурна, або кільця з’явилися через поступове руйнування супутників.

Деякі з цих супутників мають досить дивну форму – типу блюдця, – і все ще невідомо, чому вони мають різне забарвлення.

Читайте также:  ОПЗ можуть передати "Нафтогазу" або Аграрному фонду

За допомогою наукового обладнання на космічному апараті Cassini, експерти проаналізували форму, склад, структуру та навколишнє середовище п’яти супутників Сатурна – Епіметея, Пандори, Атласу, Дафниса і Пана.

Згідно з їхніми даними, супутники можуть мати різні кольори через різну відстань від Сатурна. Наприклад, Пан, який має червоне забарвлення і розташований найближче із цих супутників до планети, складається із заліза та органічних сполук у основних кільцях.

Епіметей, що навпаки розташований найдалі і має синій колір, ймовірно, піддається впливу потоків крижаних часток або водяної пари з вулканів, що відбуваються на одному з найбільших та найвіддаленіших супутників Сатурна – Енцеладі.

Вчені також визначили, що проаналізовані супутники мали низьку щільність. Це може означати, що природні супутники, які створені за допомогою матеріалу на орбітах Сатурна, накопичували цей матеріал на своєму екваторі. Можливо, саме тому деякі супутники і виглядають як літаючі тарілки.

Читайте также:  Ізоляція російського інтернету і Мосійчук, готовий до самоспалення

“Кільця і супутники – дійсно один і той же об’єкт: кільця складаються з дрібних частинок, і супутники є найбільшими версіями цих частинок. Супутники продовжують накопичувати дрібні частинки, пояснюючи дивні “спідниці” навколо своїх екваторів”, – розповів виданню Space.com астроном NASA Бонні Буратті.

L
o
a
d
i
n
g
.
.
.

Тест на IQ

Узнайте какой у вас коэффициент интеллекта IQ. Бесплатно, без регистраций и СМС.
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.