Загрузка...

Колишня вода. Вчені знайшли сліди річок, льодовиків і океанів на поверхні Марса

Згідно з новим дослідженням учених з Чиказького університету, які проаналізували сучасні ландшафти Марса, на планеті колись були складні річкові системи, океани і льодовики.

Вчені із Чиказького університету припустили, що на Марсі було набагато більше води, і вона висохла набагато пізніше, ніж прийнято вважати, пише New Atlas.

докази води на Червоній планеті присутні у вигляді пари в атмосфері і покладів льодів під поверхнею Марса. Але, вивчаючи ландшафти планети, вчені визначили, що там є русла річок, які приховані шаром марсіанського пилу і каменів.

Геофізики проаналізували дані зображень з космічного апарату, який перебуває на орбіті Марса, і дійшли висновку, що річкові системи на сусідній планеті могли бути більшими, ніж на Землі.

Читайте также:  Может упасть в любую секунду: озвучен свежий прогноз по судьбе Крымского моста

Загадкою залишається те, як стільки води могло утворитися в складний кліматичних умовах планети, що має дуже розріджену атмосферу, і раніше отримувала набагато менше сонячної енергії, ніж зараз.

“Насправді, навіть на стародавньому Марсі, коли протягом деякого часу він був досить вологим для річок, інша частина даних виглядає так, що більшість часу Марс був дуже холодним і сухим”, – говорить автор дослідження Едвін Кайт, доцент кафедри геофізичних наук в університеті Чикаго.

Дослідники знайшли як мінімум 200 річкових русел, які могли існувати всього два мільярди років тому. Аналіз ширини і глибини русел говорить про те, що вони могли бути набагато більшими, ніж річки, які є на Землі.

Читайте также:  Смерть второго за три года главы ГРУ: Коробову резко стало плохо после вызова «на ковер» к Путину

Робота вчених відповідає на деякі питання з приводу слідів води на Марсі, але і зачіпає нові теми. Зокрема, тепер потрібно визначити, як вода могла утворитися в умовах такого клімату, розібратися з нашим розумінням еволюції атмосфери планети і розвитком внутрішньої Сонячної системи.

L
o
a
d
i
n
g
.
.
.

Тест на IQ

Узнайте какой у вас коэффициент интеллекта IQ. Бесплатно, без регистраций и СМС.
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.