Загрузка...

Радість Путіна від перемоги Трампа скоро випарується – Financial Times

Навіть під час кампанії республіканець зробив низку заяв, які точно не сподобаються Кремлю.

Коли стали відомі результати виборів президента США, депутати Держдуми аплодували. А популіст Володимир Жириновський навіть випив шампанського з колегами з парламенту. “Правий” російський ідеолог Олександр Дугін сказав, що Росія тепер може відмовитися від своєї антиамериканської риторики.

Перемога Дональда Трампа на виборах стала для Росії мало не святом. Навіть до того, як він провів телефонну розмову з Володимиром Путіним про відновлення відносин, представник Кремля зауважив, що погляди на зовнішню політику обох “надзвичайно близькі”.

161391

Про це сьогодні пише Ніл Баклі на сторінках Financial Times. Прості росіяни, яких телебачення місяцями лякало початком третьої світової війни з США через Сирію також раділи результату. Багато високопоставлених росіян розглядають кандидата від Республіканської партії як бізнесмена, зацікавленого більше в тому, щоб домовлятися, а не дотримуватися цінностей, з яким можна буде торгуватися щодо “російської сфери впливу” в Європі і скорочення НАТО.

Однак, хоча ознак того, що Трамп буде вести переговори з російським президентом, вистачає, немає жодних гарантій, що ця розмова до чогось призведе. Більше того, може виявитися, що Москві буде складніше впоратися з новим президентом США, ніж вона розраховує.

Попри те, що Росія безпрецедентно намагалася втручатися в американські вибори за допомогою хакерів і провокації скандалів, припущення, що Трамп – “російський проект”, помилкове. Головною метою Москви було зменшити шанси Хілларі Клінтон на перемогу. Крім того, російська сторона хотіла дискредитувати американську демократію. А скандальні заяви ексцентричного республіканця були як благодать для російського телебачення.

Російська пропаганда почала підтримувати Трампа лише тоді, коли стало зрозуміло, що у нього є серйозні шанси на перемогу. В Москві неодноразово відзначали примхливість і легковажність Трампа. А Путін теж зробив непередбачуваність частиною свої манери в політичній поведінці. Але російський президент все ж прагне, щоб його вороги і друзі були послідовними. І такої послідовності не варто чекати від Трампа.

“Непередбачуваність нового президента США може призвести до напруги у відносинах”, – застерігає експерт “Центру Карнегі” Олександр Баунов.

Заяви Трампа про можливість визнання анексії Криму, погодитися на план Москви щодо Сирії і про те, що він може згорнути поширення ліберальних цінностей, подобаються Кремлю. Інші позиції республіканця становлять підгрунтя для потенційних конфліктів.

Приміром, в минулому році Трамп обіцяв розірвати угоду з Іраном про його ядерну програму. Цей документ Москва допомогла укласти, що зблизило її з Тегераном. Республіканець також жорстко висловлювався на адресу Китаю, з яким Росія впродовж останніх років намагається збудувати тісні зв’язки.

Ще одним фактором, який ускладнює ситуацію, стало те, що Конгрес і адміністрація Трампа будуть стримувати одіозного президента. Обидві палати американського парламенту зараз наповнені “традиційними” республіканцями, які дотримуються жорсткої лінії щодо Росії і яким навряд чи подобається ідея піти на поступки кремлівським забаганкам.

Названі імена претендентів на головні посади в галузі національної безпеки також не обіцяють дружніх відносин між США і Росією. Зрештою, немає жодної гарантії, що Трамп і Путін порозуміються навіть між собою. Вони обоє будують собі образ сильного лідера. Але такі політики дуже рідко знаходять спільну мову.

Тим часом, республіканець Джон Маккейн назвав “неприйнятними” наміри Трампа зблизитися з Росією. Він нагадав, що Путін – це колишній агент КДБ, якому не можна вірити. А остання спроба США перезавантажити відносини Росією закінчилися вторгненням російських військ в Україну і Сирію.

Источник: ZN.UA

L
o
a
d
i
n
g
.
.
.

Тест на IQ

Узнайте какой у вас коэффициент интеллекта IQ. Бесплатно, без регистраций и СМС.
Загрузка...

One Reply to “Радість Путіна від перемоги Трампа скоро випарується – Financial Times”

  1. I just want to say I am newbie to blogging and site-building and certainly enjoyed you’re page. Probably I’m planning to bookmark your blog post . You definitely have very good writings. Bless you for revealing your website page.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.