Загрузка...

Як тролейбус. У Канаді визначили останки найбільшого тиранозавра

Тиранозавр рекс, останки якого знайшли в Канаді майже 30 років тому, виявився найважчим і найстарішим у своєму виді.

Скотті – тиранозавр, який важив близько 9,8 тонн і прожив приблизно 30 років – виявився найважчим і найстарішим динозавром у своєму виді, пише The New York Times.

Канадські палеонтологи визначили вагу тиранозавра, вимірявши його стегнові кістки, ноги, плечі, і порівняли їх з іншими екземплярами цього виду. Виявилося, що знайдений динозавр важить на 2,2 тонн більше, ніж сучасний африканський слон.

Останки Скотті знайшли у 1991-му в долині біля річки Френчман, на кордоні Канади з США. Через пару років вчені відкопали зуб і хребець хвоста тиранозавра, і визначили що їм приблизно 65 млн років (Крейдяний період). На розкопки і аналіз кісток пішло більше 10 років.

Читайте также:  Зеленський втрачає перевагу над Порошенком і Тимошенко в другому турі - американське опитування

Палеобіологи кажуть, що це велика доросла особина і називають її “найрідкіснішим з найрідкісніших” динозаврів.

За словами Скотта Персонса, палеонтолога з Університету Альберти в Канаді, який керував дослідженням, у Скотті були зламані кістки, пошкоджені зуби і виявлені сліди укусів, а деякі з його ран були заражені. Ймовірно, він бився з іншими тваринами.

Скотті мав на пару років пережити Сью – тиранозавра, якого знайшли у Південній Дакоті в 1990-му, і який раніше вважався найбільшим знайденим тиранозавром.

Оскільки вченим не вдалося встановити стать Скотті, вони назвали його на честь скотча, – напою, який розпивали палеонтологи після свого відкриття.

Нагадаємо, американський палеонтолог Джон Хорнер, який був науковим консультантом “Парку Юрського періоду”, заявив, що науково-фантастичний фільм про динозаврів можна втілити в реальність.

Читайте также:  Цеголко спростував фейк про "втечу" Порошенка з мітингу у Житомирі - фото

Хорнер планує відродити динозаврів завдяки генній інженерії, змінивши ДНК сучасних птахів і зробивши його аналогічним тому, який був у певних динозаврів.

L
o
a
d
i
n
g
.
.
.

Тест на IQ

Узнайте какой у вас коэффициент интеллекта IQ. Бесплатно, без регистраций и СМС.
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.